Ciało, które powiedzieć coś chciało

Ciało codziennie wysyła nam informacje o naszych relacjach z innymi ludźmi, o pracy, życiu, które prowadzimy i sposobie traktowania samego siebie. Sygnały ostrzegawcze, mówiące “uważaj, tobie to nie służy”, odczujesz w postaci subtelnego dyskomfortu. Jeśli zignorujesz ten “przekaz”, ból będzie stopniowo nasilał się. Jeśli nadal nie „usłyszysz” komunikatu, powstanie choroba, a ciało utraci radość życia.

Inna Segal, autorka Sekretnego języka twojego ciała twierdzi, że każdy problem zawsze jest połączony z określoną częścią ciała. Tak więc jeśli borykasz się z jakąś dolegliwością ciała, możesz sprawdzić jakie nieświadome przekonania i blokowane emocje się za nią kryją. Na przykład krwawienie z dziąseł może komunikować m.in. brak pewności siebie, trudności ze zwracaniem się o pomoc, chęć powrotu do przeszłości lub zbyt wygórowane wymagania w stosunku do siebie i innych. Łupież informuje o tym, że przeżywasz zbyt wiele stresów, poświęcasz zbyt wiele uwagi, aby zadowolić innych lub żyjesz w ciągłym biegu, co pozbawia energii i kreatywności.

Sposobów pracy z emocjami jest wiele, a książka Inny Segal obfituje w wiele praktycznych wskazówek – jest to pewnego rodzaju przewodnik po zakamarkach ciała i umysłu.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Wykop
  • Śledzik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *